Monday, May 18, 2015

Víkedový výlet do LiberceNa Vánoce jsme dostali poukázku na ubytování v Hotelu Ještěd (o historii hotelu čtěte zde http://jested.cz/cs/hotel/historie) a minulý víkend jsme tedy vyrazili na výlet.


výhled z našeho pokoje


křeslo v pokoji...opravdu pohodlnéevakuační plán


ikonická světla


na chodbě před pokoji

Pokoj kategorie A (s koupelnou a wc na pokoji) jsme měli rezervovaný již několik měsíců a doufali, že počasí nám bude přát. Hotelový pokoj je v retro stylu, vybaven pohodlným křeslem, vysokými matracemi a perlivou vodou na uvítanou.

Ubytovali jsme se v sobotu kolem 13 hodiny a na oběd si zašli do hotelové restaurace, která se již celkem uvolnila. Byl slunečný den a tudíž na vrcholku Ještědu byla spousta turistů. 

Jak možná víte, restaurace Hotelu Ještěd je známá svým designem a část interiéru je již zrekonstruována (v poslední době se psalo o Salonku, který prošel renovací díky darům od soukromých dárců a firem - více např. v zajímavém článku na idnes http://bydleni.idnes.cz/jested-cqc-/architektura.aspx?c=A130905_163424_architektura_web). 

Jako hoteloví hosté jsme si mohli nabít "kartu" na kredit v hodnotě 600 Kč a zaplatit 500 Kč, čehož jsme využili. 

Menu v hotelové restauraci (nekuřácké) je velmi jednoduché a svěží. Nejvíc mne zaujal předkrm vepřový sulc s jarním salátem v balsamicu a karamelizovanými cibulkami. Nicméně i další jídla včetně polévky byla dobrá. V restauraci jsme i večeřeli. Personál je velmi vstřícný, profesionální a očividně zvyklý na přítomnost dětí.Skleněná stěna u vstupu do restaurace


Bar
Součástí stylového prostoru je pěkný hrací koutek s novými čistými hračkami, k dispozici jsou pro děti omalovánky a voskovky. 
Po obědě jsme vyrazili do města. Využili jsme lanovky (měli jsme v ceně ubytování). Od lanovky se jde procházkou lesem (1km) ke konečné zastávky tramvaje. Tramvají jsme jeli až k zoo (kterou jsme měli původně v plánu navštívit), ale nakonec jsme s přáteli strávili zbytek odpoledne na zahradě kavárny v budově Lékařského domu (konečná tramvaje č.3 - Lidové sady (ZOO). V zahradě je pěkný prostor pro děti se skluzavkou, zahradním domečkem, sekačkami...
Druhý den jsme se vypravili do Liberecké galerie v lázních. Chtěla jsem tuto instituci navštívit hlavně abych viděla jak se jim povedla rekonstrukce bývalého lázeňského domu. A musím říct, že jsem odcházela naprosto nadšená (jediným negativem byla zavřená kavárna, která je zřejmě bez provozovatele). Nejen, že přeměna lázní ve výstavní prostory se povedla opravdu na jedničku, ale galerie myslí i na děti a hravé dospělé (více o historii http://www.ogl.cz/lazne/historie.php)Děti dostanou postupovou kartu a v místnostech se stálou expozicí mohou označit razítkem. 


V interaktivním prostoru je plno možností jak poznávat materiály, hru se světlem, barvy, tvary...

Po návštěvě galerie jsme zašli na oběd do restaurace ZOO 1320 (http://www.zoo1320.cz/). Tato restaurace je zaměřena na klientelu s dětmi, je nekuřácká, vybavena dětským koutkem (co mi vadilo je fakt, že tam celou dobu hrála pohádka v TV a tím pádem všechny děti jen zíraly na obrazovku). Jídlo bylo průměrné. 


Pokud se budete mít více času, tak doporučuji k návštěvě zámek Sychrov s nádherným parkem!

Jaké město se vám líbí a kam rádi jezdíte na víkendy? Ráda uvítám tipy na "baby friendly" místa...


No comments:

Post a Comment